Według doniesień czarne dziewczęta w USA wypychane ze szkoły przez rasistowskie i seksistowskie szkolne stroje

„Restrykcyjne zasady dotyczące ubioru i zasady dyscypliny wzmacniają anty-czarne stereotypy, mówiąc czarnym dziewczętom, że ich autentyczna jaźń jest niezgodna z sukcesami akademickimi” – mówi dyrektor ds. Badań

Według nowego raportu czarne dziewczęta w USA są nieproporcjonalnie wypychane ze szkoły z powodu  rasistowskich i seksistowskich szkolnych zasad ubioru oraz narażane na obwinianie się przez nauczycieli.

Naukowcy z National Women’s Law Center (NWLC) stwierdzili, że około połowa szkół średnich zakazała zawijania włosów lub innych nakryć głowy, 59 procent regulowało długość spódnic i szortów, a 55 procent regulowało szczelność i dopasowanie odzieży.

W badaniu, w którym ankietowano szkoły w  Waszyngtonie , znaleziono prawie jedną czwartą zakazanych rajstop lub legginsów. Okazało się, że ponad połowa szkół o najostrzejszych zasadach ubioru ma większość czarnych studentów.

Jasmine Tucker, dyrektor ds. Badań NWLC, powiedziała, że ​​w wielu szkołach zasady ubioru dotyczą odzieży najczęściej noszonej przez dziewczynki, np. Regulującej szerokość paska na rękawach. 

Argumentowała, że ​​czarne dziewczęta mają założenia o „kim są i jacy są” oparte na stereotypach – dodając, że wiele tradycyjnie czarnych fryzur i nakryć głowy, które często mają określone znaczenie kulturowe lub religijne, są czasami postrzegane jako „nieprofesjonalne”. 

„Wiele szkół zakazuje zakładania na głowę lub innych nakryć głowy i określa, że ​​włosy muszą być„ schludne ”, co jest kolejnym sposobem na zakaz niektórych fryzur”, powiedziała w wywiadzie dla The Independent .

„NWLC rozmawiało z wieloma studentami DC, którzy donieśli, że czarne dziewczynki w ich szkołach są nieproporcjonalnie atakowane za łamanie zasad dotyczących ubioru. To jest niedopuszczalne. Czarne dziewczynki zasługują na zabranie ze sobą swojej autentycznej tożsamości i nie powinny napotykać niepotrzebnych barier w uczestnictwie w klasie. ”

„Wiele zasad dotyczących ubioru określa działania dyscyplinarne, które zostaną podjęte, jeśli uczeń narusza zasady dotyczące ubioru, i obejmuje wykluczanie uczniów z klasy, a nawet zawieszenie w szkole lub poza nią. Nieproporcjonalnie karzą studentów, stojąc na drodze do uczenia się z powodu drobnych wykroczeń ”.

Pani Anderson zauważyła, że ​​licea, które w większości są czarnymi, mają ogólnie bardziej „rygorystyczne i ostrzejsze” kodeksy postępowania.

„Często czarni administratorzy stosują surowe zasady dyscypliny, ponieważ uważają, że konieczne jest przygotowanie czarnych studentów do świata, który już uważa ich za mniej niewinnych i bardziej dorosłych” – powiedziała.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: